Kamil Rosiek

Kamil Rosiek nominowany do tytułu „Sportowca Sądecczyzny 2014″

Kamil Rosiek, pomocnik w drużynie Amp Futbol Kraków uczestniczy w plebiscycie na sportowca Sądecczyzny 2014.

Kamil znalazł się wśród 60 sportowców, typowanych w plebiscycie na Sportowca Sądecczyzny 2014, ogłoszony przez Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz

Na Kamila można oddać głos poprzez wysłanie pod nr 72480, wiadomości SMS o treści: TYP.SR.15.

Kamil sam o sobie

Obecnie trenuje narciarstwo biegowe i biathlon (obie dyscypliny są połączone) oraz piłkę nożną (Amp Futbol – piłka nożna dla osób po amputacjach lub z wadami wrodzonymi kończyn).
Do sportu wyczynowego trafiłem dzięki.. piłce nożnej. Mając 14 lat zostałem zauważony, gdy grałem o kulach na asfaltowym boisku na osiedlu Wojska Polskiego. Trafiłem do sekcji dla osób niepełnosprawnych klubu „Start” Nowy Sącz, najpierw trenowałem lekką atletykę (rzut oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą, wyścigi na wózkach sportowych), dopiero później zacząłem uprawiać narciarstwo biegowe, a z czasem też i biathlon. A prawie trzy lata temu dołączył do tego Amp Futbol.

Największymi moimi osiągnięciami jak dotąd jest trzykrotny udział w Igrzyskach Paraolimpijskich (Turyn 2006, Vancouver 2010, Soczi 2014), srebrny medal w biegu biathlonowym na 7,5 km na Mistrzostwach Świata w Khanty-Mansiysku (Rosja’2011) oraz szóste miejsce w sztafecie 4×2,5 km na ostatnich Igrzyskach w Soczi, pomniejszych sukcesów w Pucharach Świata chyba już nie będę wymieniał ok, może te tylko na podium.. czyli trzecie miejsce w biegu biathlonowym na 12,5 km na Pucharze Świata w Szwecji (Sollefteä’2011) i trzecie miejsce w biegu biathlonowym na 7,5 km na Pucharze Świata w Niemczech (Finsterau’2011). Natomiast wraz z reprezentacją Amp Futbolu zająłem wysokie czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku (Culiacan), które odbyły się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku.

Spełnieniem marzeń jak dla każdego sportowca byłby dla mnie oczywiście medal na Igrzyskach, a najbliższymi celami są miejsca w pierwszej ósemce na zbliżających się Mistrzostwach Świata w narciarstwie biegowym i biathlonie oraz medal na następnych MŚ w Amp Futbolu.

Moje zainteresowania praktycznie wypełnia sport, poza nim lubię posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć dobry film, podróżować, a przede wszystkim spędzać czas z bliskimi.

Prywatnie chciałbym założyć szczęśliwą rodzinę i mieć spokojne życie.

Głosy oddane na Kamila można śledzić pod adresem www.automsms.pl

0 odpowiedzi

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz